В цьому році Харків почне будувати нові станції метро

метро

Про це харківський міський голова Ігор Терехов розповів після Другого Міжнародного саміту міст і регіонів, що пройшов у Києві, пише  SQ

Він зазначив, що наразі починається будівництво двох станцій метрополітену та закупівля рухомого складу. Крім того, під час війни один з європейських банків надав Харкову кредит у розмірі 25 млн євро на закупівлю електробусів.

Масштабний проект розбудови Харківського метрополітену охоплює декілька ключових напрямків. По-перше, передбачається спорудження нового електродепо для обслуговування та ремонту рухомого складу. Крім того, заплановано будівництво двох додаткових станцій метро в напрямку міжнародного аеропорту.

За проєктом:

  • електродепо "Олексіївське" буде розташоване безпосередньо під землею. Таке рішення прийняли вже під час війни, бо РФ кілька разів била ракетами влітку 2022 року саме по депо метрополітену;
  • станція "Державінська" буде розташована на проспекті Гагаріна, біля перетину з вулицею Державінською. Нещодавно Державінську було перейменовано на вулицю ім. Дмитра Коцюбайла ("Да Вінчі"), тому невідомо, як називатиметься нова станція метро;
  • Наступна станція метро - "Одеська" - розташовуватиметься на проспекті Гагаріна, у районі перетину з вулицею Одеською та проспектом Героїв Сталінграда.

Також в проєкті є закупівля 85 нових вагонів метро для оновлення та розширення парку рухомого складу. У квітні повідомлялося, що КП "Харківський метрополітен" спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку незабаром купить 17 нових пʼятивагонних поїздів.

Терехов підкреслив, що за період повномасштабного вторгнення не було скасовано жодного проєкту з іноземними партнерами з розвитку Харкова. Були лише деякі відтермінування.

Крім того, мер наголосив, що влада має домовленості з Німеччиною, яка допоможе у відновленні енергетичної галузі міста. Мер також додав, що Харків очікує на поставки когенераційного обладнання, яке допоможе диференціювати системи опалення та енергопостачання.