Кирило Кернес заявив про підроблення документів і незаконне захоплення влади в Харкові

Кіріл Кернес

Харківські посадовці могли незаконно використовувати електронний підпис колишнього мера Електронний підпис колишнього мера Харкова Геннадія Кернеса був створений після його госпіталізації до клініки "Шаріте"

Про це в інтерв'ю виданню "Главком" заявив депутат Харківської облради, син колишнього мера Харкова Кирило Кернес. Він зазначив, що знадобилося кілька років, щоб встановити хронологію подій, діючих осіб і роль кожного в тому, що відбулося.

"Сьогодні з усією відповідальністю можу сказати, що з того моменту, як батько був доправлений до німецької клініки "Шаріте", тобто 16 вересня 2020 року, посадовці Харківської міської ради здійснили низку фальсифікацій рішень міського голови, яким був на той момент Геннадій Кернес. Це робилося з метою захоплення влади у місті", - сказав Кирило Кернес.

За його словами, посадовці мерії Харкова, зокрема, без участі Геннадія Кернеса створили його електронний цифровий підпис.

"Був створений фейковий електронний підпис Кернеса, який незаконно багаторазово використовувався для дій, які приносили цим особам особисту вигоду. У нас є документальні докази формування цього ключа 17.09.2020 у період з 15 до 16 години з ІР-адреси комунального підприємства Харківської міськради сторонньою людиною, а не Геннадієм Кернесом, який у цей час перебував у реанімаційному відділенні в Берліні і був підключений до апарату життєзабезпечення та без засобів зв'язку. Згідно із законодавством, виключно Геннадій Кернес мав право сформувати електронний ключ. У разі формування ключа не особисто власником ключа, такий ключ вважається скомпрометованим. І будь-які правочини, документи, заяви, підписані за допомогою скомпрометованого ключа є юридично нікчемними", - наголосив Кирило Кернес.

Він додав, що низка рішень, які ухвалювали посадовці Харківської міської ради після госпіталізації Геннадія Кернеса до "Шаріте", приймалися без участі самого Кернеса.

Нагадаємо, що, за офіційною версією, Геннадій Кернес помер 17 грудня 2020 року в берлінській клініці "Шаріте"

У листопаді 2020 року Кернеса визнали переможцем виборів і оголошено мером Харкова без складання присяги. Тоді представники міськвиборчкому заявили, що це можливо, оскільки Геннадій Кернес складав присягу мера Харкова після першої перемоги на виборах у місті.

На початку грудня 2020 року Харківська міська рада старим складом змінила регламент, дозволивши вести установче засідання не обраному меру, а іншій особі – першому заступнику мера Олександру Новаку. Тоді ж Новак, посилаючись на клопотання Геннадія Кернеса, завірені електронними підписами, поставив на голосування питання про призначення Ігоря Терехова секретарем Харківської міської ради. Терехова обрали і це дозволило йому керувати міською радою.

Після смерті Геннадія Кернеса Терехов переміг на позачергових виборах Харківського міського голови.

Депутатка міської ради Аліна Мустафаєва 22 грудня 2020 року звернулася до правоохоронних органів із заявою щодо можливого підроблення підпису. 11 січня 2021 року стало відомо про відкриття кримінального провадження за фактом звернення. Зараз триває розслідування кримінального провадження за фактом можливого підроблення електронного підпису Геннадія Кернеса

Нагадаємо, Кернес перші свої мерські вибори в 2010 році також виграв дуже дивно, виграв у конкурента Авакова 0 5 відсотків