Петиція про перейменування в’їзду Трінклера у місті Харків на Глісаду Джуса!

Пільщиков Андрій Борисович

Увіковічення пам’яті про героїчного військового Льотчика України, харків'янина Пільщикова Андрія Борисовича!

Андрій Пільщиков, з позивним «Джус», - легендарний український льотчик-винищувач, який Героїчно боронив Україну з Неба!

Андрій народився 3 лютого 1993 року в Харкові. Навчався у гімназії № 116. У підлітковому віці відвідував аеродроми Харківщини, був на екскурсіях у ХУПС, на авіазаводі. Вже тоді зародилася його Любов до Авіації. У 2010 р. поступив до ХАІ, а в 2011 р. - до ХУПС на військового льотчика. Закінчивши Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба, служив льотчиком-винищувачем у складі 40-ї бригади тактичної авіації.

Мав понад 400 годин нальоту на літаках ХА3-30, Л-39, МіГ-29.

У 2018 році брав участь у міжнародних навчаннях «Чисте небо 2018», де був залучений не тільки до польотів, але і до роботи на рівні міжнародного керівництва.

У 2019 році був учасником навчань на авіабазі Фресно, Каліфорнія. Саме там американські побратими присвоїли йому позивний Джус, бо він не вживав алкогольні напої, тільки сік (Juice).

З початком широкомасштабного російського вторгнення захищав Землю і Небо України. В перші місяці війни мужньо боронив повітряний простір Київщини в складі підрозділу, який, за легендою Джуса, стали називати «Привиди Києва». Саме його фото стало всім відомим образом Привида Києва.

Джус здійснив понад 100 бойових вильотів у найгарячіші ділянки фронту. Успішно застосовував нові типи авіаційного озброєння.
2 травня 2022 року був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня  — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Під час візиту до Вашингтона у червні 2022 року, будучи всього лиш капітаном, Джус відіграв вирішальну роль у переговорах з конгресменами та сенаторами США щодо надання Україні сучасних багатофункціональних винищувачів F-16 та іншого сучасного озброєння в інтересах не тільки Повітряних сил, а й інших родів/видів військ.

Фактично саме він, харків'янин, домігся зрушення процесу докорінної модернізації української військової авіації, вперше за роки Незалежності. Він, як ніхто інший, був готовий до навчань на літаках F-16 і сприяв швидкому навчанню побратимів. Те, що робив Андрій Пільщиков у Небі та на Землі, - важко переоцінити! Він відчайдушно боровся за впровадження нових стандартів діяльності військової авіації. Він проводив величезну медійну та волонтерську роботу. Він став Голосом Української Авіації та всієї Української Нації!

Його цілеспрямованість, рішучість та непохитність, шалена наполегливість та вміння переконувати творили дива. Джус стійко стояв на своїй позиції про передачу Україні Бойових Соколів F-16 - і його почули! Завдяки його активній громадянській позиції, невтомній праці, яку він вміло проробив заради того щоб Україна отримала новітні винищувачі, зараз процес надання Україні F-16 набирає ще більших обертів, а отже, його ціль та мрія - надання Україні Соколів F-16 - збудеться!

Проте, він вже ніколи тут на них не політає…

Його гаряче серце до останього подиху билося в унісон з Україною! І він заслужив, щоб повернутись на одну з улюблених вулиць свого рідного міста.

Пам’ять про нього буде жити вічно! Тож з цієї петицією ми звертаємося з проханням перейменувати в’їзд Трінклера на Глісаду Джуса!
Глісада - це шлях втілення мрії, для тих, хто закоханий в Небо!

Перейменування в’їзду Трінклера на Глісаду Джуса, яка проходить між корпусами ХНУПСу, у якому навчався Андрій Пільщиков, – це безмежна повага до Героя, вдячність, шана, гордість та пам’ять про нього.

Ми хочемо закарбувати назавжди Окриленість Джуса, Вогонь якої не згасне ніколи, а його самовіддане служіння Україні та унікальні здобутки як Офіцера і Громадянина будуть ще більше надихати молодих льотчиків України та всього світу!