При розборі завалів пошкодженнях будівель відбувається втрата цінних елементів

Історична будівля

У Харкові створили робочу групу оперативного реагування на руйнування РФ об’єктів культурної спадщини в місті.

Про це повідомив архітектор-реставратор Віктор Дворніков, передає СтройОбзр із посиланням на Громадського радіо.

Фахівці співпрацюватимуть із комунальними службами під час розбору завалів, щоб відокремити від будівельного сміття цінні елементи споруд, які можна використати при реставрації.

«Ця група вже створена і працює. Відбулися перші засідання, на яких були розглянуті питання щодо функціонування групи, порядку роботи, окремих напрямків і відповідальних за них. Головною метою групи є оперативне реагування на факти пошкодження об’єктів культурної спадщина внаслідок різноманітних атак з боку РФ, а також збереження пошкоджених елементів та їх подальше зберігання», - розповів фахівець. 

За його словами, підставо для створення групи стали неодноразові випадки неконтрольованого усунення наслідків російських атак. Комунальні служби разом із будівельним сміттям вивозять цінні фрагменти та матеріали, які можна використати для відновлення будівлі.

«Таким чином втрачається цінний для реставраційних робіт матеріал, і такі втрати, на жаль, незворотні. Ми ще восени 2023 року звернулися до керівництва області й міста із запитом на створення групи, яка б могла впливати на процес розбору завалів та подолання наслідків обстрілів», — додав Віктор Дворніков.