У Харкові частково відновили спортивну базу "Уніфехт", яка сильно постраждала від обстрілів

фото

"Уніфехт", який є спортбазою Харківського національного університету імені Каразіна, - це єдиний у Харкові спорткомплекс, де готують фехтувальників на шпагах, пише "Суспільне". За словами президента обласної Федерації фехтування Андрія Макарущенка, до повномасштабної війни "Уніфехт" був найкращою фехтувальною базою в Україні.

У березні 2022 року росіяни скинули на "Уніфехт" кілька авіабомб - було зруйновано 10 залів спорткомплексу.

За словами Макарущенка, вже через місяць після авіаудару до нього звернулися спортсмени з проханням відновити зали для тренувань. Тоді на ремонт уцілілої частини будівлі Федерація спрямувала чотири мільйони гривень.

уніфехт

У січні 2024 року росіяни завдали ракетного удару біля спорткомплексу. Вилетіло 70% відновлених вікон, але ремонт продовжили.

 "Усе, що можна було відновити, все відновлено. Включаючи освітлення, каналізацію, стіни, підлогу, стелю, дах", - розповів Макарущенко.

Тренувальний зал вийшов меншим, ніж був раніше. У ньому одночасно можуть тренуватися чотири пари спортсменів - утричі менше, ніж до руйнування.

 "Був коридор, а зараз тут дві електродоріжки, де ми фехтуємо. Є дзеркала, і мішені... Як можемо, так виходимо з цього становища", - розповів тренер із фехтування та п'ятиразовий чемпіон світу Володимир Соколов.

Зараз в уцілілій частині спорткомплексу фехтувальники готуються до Чемпіонату України. Спортсмени швидко пристосувалися до нових умов.

За словами проректора університету Каразіна Анатолія Бабічева, виш підготував ескізний проект відновлення спорткомплексу, але грошей на це поки що немає. Університет своїми силами не зможе відновити комплекс. Провести консервацію будівлі не можуть з тієї самої причини - через брак грошей: насамперед виш відновлює пошкоджені гуртожитки та корпуси. Коли кошти з'являться, проректор прогнозувати не береться. У виші шукають інвесторів, розраховують, що знайдуться державні кошти для відновлення.