Відновлення інфраструктури Харкова: НАБУ завершило розслідування корупційної схеми

НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили розслідування масштабної корупційної справи, пов’язаної з відновленням критичної інфраструктури Харкова. Встановлено, що 128,2 млн грн, виділених на ці цілі, були незаконно привласнені.

Деталі розслідування

Прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування щодо семи осіб, серед яких керівник організованої групи, двоє працівників КП «Харківські теплові мережі» та ще чотири особи, підконтрольні лідеру групи. Вони підозрюються у привласненні значних коштів, у тому числі від міжнародних партнерів України. Наразі матеріали справи відкрито для ознайомлення стороні захисту.

Ключові фігуранти справи

За даними «Слово і діло», організатором схеми вважають підприємця Сергія Кривого. Підозри також отримали власник ТОВ «Альянс» Геннадій Жмуренко, бенефіціар ТОВ «Виробничо-інжинірингова компанія «Локо трейн» Юрій Пічугін, перший заступник гендиректора КП «Харківські теплові мережі» Сергій Волик, виконавчий директор КП Валерій Морозов, директор кооперативу «Сантехмонтаж» Євген Цирульников та директор департаменту непаливних продажів ПАТ «Укрнафта» Максим Пятаков.

Схема привласнення коштів

Розслідування виявило, що у квітні 2022 року організатор групи, у змові з першим заступником гендиректора КП «Харківські теплові мережі», уклав прямі договори з підконтрольними компаніями на постачання труб, вікон та технічної солі. Воєнний стан використовували як привід для уникнення відкритих торгів. Продукція закуповувалася через фірми-прокладки за завищеними цінами, що призвело до збитків у 159,5 млн грн.

Подальші кроки

Раніше Вищий антикорупційний суд (ВАКС) застосував запобіжні заходи до трьох підозрюваних. Розслідування НАБУ та САП стало важливим кроком у боротьбі з корупцією, що підриває зусилля з відновлення Харкова.