Продовжується судова справа стосовно будинка Русова

Руссова

Верховний суд України призупинив дію рішень Господарського суду Одеської області та Південно-Західного апеляційного господарського суду ще 27 березня, за яким одеська територіальна громада втратила право власності на будинок Русова.

Про це стало відомо на засіданні одеського виконкому, передає СтройОбзор із посиланням на Одеське Життя. 

Судді призупинили рішення Південно-Західного апеляційного господарського суду про те, що будинок Руссова належить ОСББ, створеному бізнесменом Русланом Тарпаном.

Дату засідання Верховного суду призначено на 26 квітня.

СтройОбзор нагадує, що незважаючи на те, що будівля не була власністю міста, у 2019 році Одеська міськрада відреставрувала її за 149 млн. грн. На директора підрядної компанії, яка виконувала ремонтно-реставраційні роботи у приміщеннях будинку Руссова, складено обвинувальний акт за фактом службового підроблення та присвоєння бюджетних коштів.

Згодом будівлю передали у власність територіальній громаді. Але  23 лютого 2023 року громадя Одеси втратив право власності на пам’ятник архітектури. Таке рішення ухвалив Південно-Західний апеляційний господарський суд, передавши право власності ОСББ. Контролює це об’єднання бізнесмен Руслан Тарпан, який зараз перебуває у розшуку за підозрою у розкраданні державних коштів у особливо великих розмірах.