Суд скасував рішення щодо будинку Руссова

Будинок Руссова

24 травня Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу Одеської міськради та скасував рішення Господарського суду та Південно-західного апеляційного господарського суду, якими громада була позбавлена права власності на будинок Руссова.

Про це повідомив міський голова Геннадій Труханов, передає СтройОбзор.

«Справу направили на новий розгляд. Таким чином боротьба за право територіальної громади Одеси на будинок Руссова триває. І ми вже подали заявку на відновлення державної реєстрації права власності громади на нього», – заявив він.

СтройОбзор нагадує, що незважаючи на те, що будівля не була власністю міста, у 2019 році Одеська міськрада відреставрувала її за 149 млн. грн. На директора підрядної компанії, яка виконувала ремонтно-реставраційні роботи у приміщеннях будинку Руссова, складено обвинувальний акт за фактом службового підроблення та присвоєння бюджетних коштів.

Згодом будівлю передали у власність територіальній громаді. Але  23 лютого 2023 року громадя Одеси втратив право власності на пам’ятник архітектури. Таке рішення ухвалив Південно-Західний апеляційний господарський суд, передавши право власності ОСББ. Контролює це об’єднання бізнесмен Руслан Тарпан, який зараз перебуває у розшуку за підозрою у розкраданні державних коштів у особливо великих розмірах.