Труханов пропонує перейменувати 19 одеських вулиць та зробити площу Великобританії

одесса

Мер Одеси в межах декомунізації пропонує перейменувати 19 вулиць міста, а також в Одесі може з’явится вулиця Героїв Маріуполя та площа Великобританії.

Про це повідомив мер Одеси Генадій Труханов, передає СтройОбзор.

ДЕКОМУНІЗАЦІЯ І ПОВЕРНЕННЯ ДО ІСТОРИЧНИХ НАЗВ

Так, за словами мера, вулиці Новомосковська, Бородінська, Курська, Воронезька, Чапаєва та інші мають бути перейменовані; назви ще 24 вулиць перекладені на українську мову відповідно до Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної"; 19 вулиць отримають нові назви в межах декомунізації.

НАЗВИ ЗА СУЧАСНОЮ ІСТОРІЄЮ, ЯКА ТВОРИТЬСЯ

"Для нас завжди пріоритетом було повернення одеським вулицям їхніх старих назв. Там, де це неможливо (наприклад, через дублювання), можна застосовувати резервний список гідних увічнення осіб та подій, який роками формувався топонімічною комісією, і до чого нас також зобов'язує Статут міста.

Щодо подій нинішньої війни, то я вважаю, що в новітню історію Одеси та України мають бути вписані імена та країни, які так чи інакше ведуть нас до Перемоги. Що в Одесі може і має з'явиться вулиця Героїв Маріуполя, площа Великої Британії ", – уточнив Геннадій Труханов.

Також у сквері воїнів АТО створять меморіал зі згадкою всіх одеситів, які віддали життя за Україну

Перелік вулиць буде винесено на засідання історико-топонімічної комісії. Остаточне рішення прийматимуть депутати міської ради на сесії.