В Одесі відкрили інформаційний знак на честь включення міста до Списку всесвітньої спадщини

ЮНЕСКО

В Одесі відбулася урочиста церемонія, присвячена включенню історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  

Про це повідомили у пресс-службі мерії, передає СтройОбзор. 

Під час церемонії  відбулося відкриття на розі вулиць Ланжеронівської та Пушкінської відповідного інформаційного знака та вручення сертифіката ЮНЕСКО. 

«Особливий колорит Одеси відомий  далеко за межами України та Європи. Перебуваючи  тут, я дійсно розумію, чому для світової спільноти так важливо зберегти спадщину цього міста. Адже Одеса - це місто всього світу. Дуже космополітичне та багатонаціональне, водночас реальне і міфічне, відкрите для всіх. Це місто, що зберігає минуле та дивиться у майбутнє», - сказала генеральний директор ЮНЕСКО пані Одрі Азулє.

Отриманий статус є стимулом увійти до числа найбільш облаштованих історичних міст світу. Про це розповів мер Одеси Геннадій Труханов.

«Одеса не перетвориться на музей просто неба. Центральна частина міста залишиться живим організмом, де продовжується життя: працює бізнес, рухається транспорт, відбуваються економічні процеси. Однак будуть запроваджені нові правила поведінки - схожі на ті, що діють в інших містах Європи, де історичні центри включені до Списку всесвітньої спадщини», - зазначив мер міста Геннадій Труханов.

Довідка СтройОбзор. Інформаційний знак повідомляє українською та англійською мовами: «Історичний центр Одеси» було включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 25 січня 2023 року, визнаючи його видатну універсальну цінність та необхідність його захисту на благо всього людства. Знак встановлений на мармуровому стовпі, з чотирьох боків якого нанесені орнаменти, що відображають різні епохи та культури: античний іонічний, східний, західно-європейський та традиційний український. Всі ці культури створили той самий унікальний та неповторний одеський колорит, який був номінований до Списку всесвітньої спадщини і який світ має зберегти для нащадків.