В Одесі визначилися з місцем встановлення таблички ЮНЕСКО

Музей флоту

Визначено місце для встановлення інформаційної таблички про включення об'єкта "Історичний центр Одеси" до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  

Рішення було прийнято піл час засідання виконкому, передає СтройОбзор.

Інформаційну табличку планують встановити біля будівлі музею Морського флоту (ріг вулиць Пушкінської та Ланжеронівської).

З даного приводу планується організувати урочистий захід. Відкриття таблички заплановано на 4 квітня. Очікується візит представників ЮНЕСКО, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та інформаційної політики, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Довідка СтройОбзор. Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вніс історичний центр Одеси до переліку Всесвітньої спадщини, що знаходиться під загрозою. Відповідне рішення було ухвалено 25 січня Парижі за прискореною процедурою. У міській раді Одеси повідомили, що процес включення історичного центру до списку спадщини ЮНЕСКО тривав близько 10 років. А в жовтні 2022 Україна офіційно передала на розгляд організації номінаційний файл. 

Відтепер під захистом ЮНЕСКО перебувають вулиці, будівлі та інші об'єкти Одеси, які мають ознаки мультикультуралізму. Зокрема, це ансамбль Приморського бульвару, Театральна площа, вулиці Дерибасівська, Гоголя, а також морський торговий порт.