Замовника та підрядника судитимуть за руйнування особняка Гавсевича

Особняк Гавсевича

Скерувано до суду обвинувальний акт стосовно власника особняка Гавсевича  та керівника підприємства-підрядника за фактом умисного знищення, руйнування та пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин.

Про це повідомили у прокуратурі Одеської області, передає СтройОбзор. 

"Ввласник особняка, який є об’єктом культурної спадщини, спільно з підрядником, без відповідного дозволу, провели будівельні роботи з демонтажу огороджуючих та несучих конструкцій будівлі. Такі протиправні дії обвинувачених призвели до руйнування об’єкту культурної спадщини, зокрема її конструктивних елементів та архітектурно-художніх елементів інтер’єру приміщень", - йдеться у повідомленні. 

Так, під час ремонтних робіт, із застосуванням будівельної техніки, демонтовано огороджуючі та несучі конструкції і перекриття північної частини будівлі-пам’ятки, її південно-західну частину, покрівлю, другий та третій поверхи східної частини, а також частково демонтовано огороджувальні конструкції східної частини будівлі.

Наразі прокуратурою вживаються заходи представницького характеру щодо зобов’язання власника відновити будівлю-пам’ятку містобудування та архітектури.  

СтройОбзор нагадує, що в серпні 2023 року компанія «Універсал дірект» подала в Одеську обласну держадміністрацію проєкт відновлення будинку старовинного особняка Гавсевича на вул. Чорноморській, 1б.