На відновлення житлових будинків розподілили 30 млн гривень
У травні на ремонт житлових будінків Харкова, які постраждали він війни, розподілили 30 млн. грн.
Про це стало відомо в результаті моніторингу сайту “Прозорро”, передає СтройОбзор із посиланням на ХАЦ.
Більшість підрядів отримало ПАТ “Трест "Жилстрой-1”. Спочатку Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту ЖКГ Харківської міськради уклало дві угоди з "Жилстрой-1” загальною вартістю 7,8 млн грн. Мова йде про відновлення будинків за адресами: Салтівське шосе, 240Г та Амосова, 9А.
Пізніше Трест отримав ще три підряди на відновлення будинків. Мова йде також про капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку ОСББ "Кулиничі-1" по вул. Грищенка, 18 вартістю 4,91 млн грн, аварійно-відновлювальні роботи будинку ОСББ «Драгоманова 6Г» вартістю 5,36 млн грн, Салтівському шосе, 262 (2,75 млн грн).
Всього загально у травні "Жилстрой-1” отримав підрядів на суму 20,8 млн грн.
Субпідрядником буде ще одна з фірм пов'язаних з "Жилстрой-1” – ПАТ “Південспецатоменергомонтаж”, а також ТОВ “Еверест НП”, яке займається виробництвом вікон.
Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради уклав дві угоди з ТОВ “Будівельна компанія “Векторгруп Девелоп”. Це нова фірма. Раніше вона не фігурувала у відновленні Харкова. Планується, що це підприємство відремонтує будинки за адресами: вул. Валентинівська, 54 та вул. Владислава Зубенка, 80А. Власником фірми є Олександр Корчмар.
В якості аналогічних договорів фірма завантажила договір з ТОВ “Вектор Будконсталт” з Одеської області. Засновником вказаний Володимир Хількевич. В Одесі ці компанії будували клубний дом “Сапфір”.
Що кошторису, то ТОВ “Вектор Девелоп” планує встановлювати вікна по 7600 гривень за квадратний метр. І це ціна без ПДВ. Для порівняня у Трест в актах виконаних робіт ціна за віконний блок близько шести тисяч гривень за квадратний метр. Для порівняння Пісочинська селищна рада також купувала вікна у ТОВ “ГУД ВІН ХХІ”. Вони у звіті вказали параметри вікон та фурнітури, яку купують. Щодо вартості вікон, то в середньому один квадратний метр коштував трохи дорожче за чотири тисячі гривень.