Харків хочуть перетворити на Smart City (відео)

Smart City

В рамках проєкту оновлення міста, який презентували у журналі «Харків – ідеальне місто майбутнього», передбачено створення концепції Smart City. 

Згідно з програмою відновлення міста, акцент буде зроблено на розвиток медицини, освіти, транспорту, туризму та управління. Також у Харкові хочуть реалізувати ідею розумних районів, передає СтройОбзор. 

В рамках розвитку медицини заплановано покращення якості та ефективності медсистеми за допомогою технологій та інновацій. А саме запровадження електронних медичних записів, лікарської інформаційної системи, аналітики даних та прогнозування, мобільних додатків для пацієнтів тощо.

Розвиток освіти передбачає:

  • Покращення навчального процесу — використання сучасних технологій та цифрових рішень для поліпшення способів навчання, взаємодії зі студентами та надання доступу до ресурсів навчання у будь-який час та з будь-якого місця.
  • Забезпечення ефективного управління — впровадження системи управління університетом, яка використовує цифрові технології для автоматизації адміністративних процесів, планування ресурсів та моніторингу результативності.
  • Розширення дослідницьких можливостей — використання інноваційних технологій для покращення проведення наукових досліджень, збору та аналізу даних, співпраці з іншими дослідницькими установами та публікації результатів досліджень.
  • Створення інтелектуальної інфраструктури — розвиток смарт-інфраструктури, яка включає мережу датчиків, системи збору та аналізу даних, що дозволяють забезпечити безпеку, ефективність та комфорт університетського середовища.
  • Залучення студентів та співтовариств — забезпечення активної участі студентів у розробці та використанні смарт-технологій, сприяння розвитку інноваційного мислення та підтримка спільноти в університетському середовищі.

Система транспорту включає покращення системи поботи світофорів, облаштування новиз парковок та зупинок для городян. 

Розвиток туризму передбачає створення єдиного, повного туристичного ресурсу (порталу та мобільного додатку) у місті Харків з можливістю відвідати онлайн екскурсії в режимі віртуальної реальності (VR) та доповненої реальності (АR). Одне з головних завдань -  покращити туристичну сферу та зробити Харків більш привабливим, застосовуючи сучасні цифрові технології, такі як віртуальна реальність, доповнена і змішана реальність.

Щодо управління, то в місті хотять створити: 

  • єдину міську платформу та покриття території міста Харків бездротовою мережею передачі даних як базова технологія для розгортання інших проєктів;
  • удосконалити співпраці та підвищити ефективності робочих процесів у виконавчих органах міської ради, комунальних підприємствах, установах, організаціях Харківської міської ради (далі - співробітники міської ради), шляхом впровадження smart-рішень з управління документацією, процесами та нарадами;
  • покращити послуги громадянам завдяки спрощенню доступу та пошуку публічної інформації, імплементації електронних сервісів та автоматизації процесів тощо. 

В рамках розвитку Smart-райони передбачено нове будівництво, розвиток систем енергоефективності, розбудову вулиць, районів та кварталів міста новітніми куточками відпочинку, розширення міської мережі Wi-Fi та багато іншого.