Стало відомо, як планують реконструювати Лопанську набережну

Набережная Лопань

Реконструкція Лопанської набережної представляє собою перші пішохідні вулиці у місті сумарною довжиною біля 450 м, з можливістю відпочивати біля води, куштувати кухню в місцевих кафе або познайомитись з художнім та театральним життям міста.

Проєкт, який розроблено у рамках оновлення міста, презентували журналі «Харків – ідеальне місто майбутнього», передає СтройОбзор.

Проектом закладено реновацію існуючої кам'яної набережної річки Лопань та створення нової зеленої променади. За рахунок реконструкції набережної буде додано ще близько 400 метрів променади вздовж річки. На перетині вулиці Полтавський Шлях та Лопанськоїх набережної буде зведено будівлю Арт Галереї. На пішохідних вулицях передбачені місця з деревами та клумбами, місць для сидіння та прогулянок.

Будівля Арт Галереї має три поверхи, що дасть можливість проводити виставки молодим художникам та скульпторам. Загальна площа реконструкції вулиц — 9700 м. кв. Загальна вмістимість вулиць у звичайний день близько 5 000 осіб, у святкові дні або дні фестивалів до 12 000 осіб. Загальна площа Арт Галереї — 2100 м. кв. Загальний орієнтовний об’єм вестись для реалізації проєкту — $5 млн.

Інвестиційний проєкт реконструкції Лопанської набережної та створення нових пішохідних вулиць - це п'ять унікальних інноваціїних напрямків:

  • Це перша повністю пішохідна вулиця в центрі міста, яка приверне увагу городян та гостей міста.
  • Це місце для створення нових кафе та ресторанів, можливість проводити фестівалі вуличної їжі.
  • Це місце для художніх майстерень та виставок, місце де можна проводити арт-фестивалі та театральні
  • вистави.
  • Це можливість бути в центрі міста, але мати можливість бути ближче до природи, прогулятися під
  • деревами та насолодитися відпочинком біля річки.
  • Цей об'єкт спроектовано з урахуванням нових запитів щодо інклюзивності та безбар'єрного простору.

В залежності від етапів надходження інвестицій реалізувати ідею можна від 12 до 24 місяців.