Прокуратура вимагає повернути земельні ділянки у Саржиному яру

Сардин яр

Порушення законодавства при відведенні земель, розташованих поблизу Саржиного Яру в Харкові: прокуратури вимагає скасувати рішення Харківської міської ради

Шевченківською окружною прокуратурою м. Харкова до суду направлено п’ять позовних заяв в інтересах держави до Харківської міської ради про визнання протиправними і скасування рішень органу місцевого самоврядування.

Встановлено, що в 2021 році на підставі рішень Харківської міської ради п’ятьом фізичним особам надано дозволи на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність під будівництво житлових будинків з господарським спорудами по вул. Ковригінській в м. Харкові. Загальна площа вказаних земель складає близько 0,5 га, а їхня вартість — 10 млн грн.

Опрацюванням відомостей з генерального плану м. Харкова та плану зонування території (зонінгу) м. Харкова встановлено, що зазначені рішення сесії Харківської міської ради прийняті з порушенням вимог ст. 118 Земельного кодексу України.

Претензії прокуратури ґрунтуються на тому, що місце розташування земельних ділянок не відповідає основній містобудівній документації, а саме генеральному плану м. Харкова.

Вказані порушення стали підставою для направлення окружною прокуратурою відповідних позовів до Харківського окружного адміністративного суду.

Нагадаємо, взимку прокуратура вже
повернула одну ділянку на вул. Ковригінській

Не шукайте цієї вулиці на картах. Цей топонім з'явився у лютому 2020 р. Ці ділянки знаходяться за територією ЖК SHATILOV PARK