Сума збитків, завданих інфраструктурі Харківської області, сягає 14,3 млрд доларів

Харків, війна

За підсумками червня 2023 року, сума прямих збитків, завданих інфраструктурі Харківської області сягає 14,3 млрд дол. 

Про це СтройОбзору повідомили у ГО “Інститут аналітики та адвокації”.

В цілому по Україні цей показник дорівнює 150 млрд дол, із яких 55,9 млрд щдол – втрати житлового фонд. Водночас загальна сума відбудови у березні цього року було оцінена Світовим банком у 411 млрд дол.

Згідно з оновленими даними наказу Мінреінтеграції, станом на серпень 2023 року понад 2 тис. територіальних громад та населених пунктів зазнали активних бойових дій або окупації. Станом на березень 2023 року в Україні зруйновано або пошкоджено близько 1,3 млн домогосподарств. 

У багатьох населених пунктах роботи з відновлення розпочалися практично одразу після їх звільнення або віддалення лінії фронту. Станом на серпень 2023 року в Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях зафіксовано 14 879 пошкоджених або зруйнованих будівель, із яких 3 274 перебувають на стадії відновлення/відновлені. 

"Обсяг руйнувань на деяких територіях важко оцінити, адже у регіонах України досі тривають інтенсивні обстріли та бої. Житлові будівлі, адміністративні споруди, промислові об'єкти, дороги, мости стали об’єктами нищівних атак, подекуди навіть цілі селища чи міста зруйновані майже вщент. Міжнародний досвід свідчить, що країни, які пережили масштабні руйнування, рідко спроможні точно оцінити, скільки ресурсів необхідно, аби відновити нормальне життя в державі", - йдеться у повідомленні.