У Харкові волонтери відкрили безкоштовну школу будівельників

Школа будівельників

Волонтери у Харкові відкрили безкоштовну експрес-школу будівельників.

Проєкт заснував Харківський підрозділ «Добробату»: добровольчого будівельного підрозділу, який допомагає у первинному відновленні пошкоджених осель і об'єктів соціальної сфери (перекрити зруйнований дах, забити вікна, підмурувати стіни тощо), передає СтройОбзор із посиланням на Накипіло. 

У школі планують навчати людей за дев'ятьма напрямками. Зокрема монтажників світлопрозорих конструкцій, плиточників, мулярів, монтажників фасадних систем, малярів-штукатурів, покрівельників, гіпсокартонників і монтажників підвісних систем. Навчання проходить офлайн у Харкові та триває три-чотири тижні залежно від обраної спеціальності. З матеріалами, необхідними для навчання (наприклад, із зразками вікон і плитки), частково допомагає бізнес. Нині волонтери шукають партнерів, які готові надати матеріали для інших напрямків школи.

Крім фахових консультацій, курси включають модулі з домедичної допомоги, мінної небезпеки, психології (комунікація в колективі, із замовниками та підрядниками) та фінансової грамотності (навіщо реєструвати ФОП, які є держпрограми для підприємців тощо).

«Наше завдання — не просто навчити людину, дати їй якусь спеціальність. Під час навчання ми прагнемо надати розуміння, що патріотизм першочергово розвивається через бажання допомогти державі, своїм близьким. А це й про сплату податків, і про те, щоби своїми вміннями долучатися як волонтери», — наголошує керівник Харківського підрозділу «Добробату» Павло Філіппенко.

Филиппенко

Павло Філіппенко

Школа стартувала 11 грудня із групою монтажників фасадних систем. До завершення курсу ці студенти відпрацювали навички. Вони з іншими волонтерами відновлювали лікарню в Помірках у Харкові, яку російські війська обстріляли 29 грудня. 

Волонтери готові навчати людей з інших населених пунктів. За потреби, студентів на час курсу забезпечать житлом та харчуванням у Харкові. Наразі школа набирає групи на два напрямки. Навчання монтажників вікон і дверей стартує з 22 січня, а плиточників — від 29 січня. 

Подати заявку до експрес-школи будівельників у Харкові можна за посиланням. Телефон: 066 147 4305 (куратор програми Андрій Подпанюк).