ЗМІ підрахували безрезультатні вкладення в оборону Харківщини

Зуби дракона

За 2023-2024 роки уряд скерував близько 7,2 млрд грн на зміцнення обороноздатності Хрківської області, яка є прикордонним регіоном.

У 2023 році на оборонні заходи Харківщини було виділено 1,36 млрд грн з державного резерву, передає СтройОбзор із посиланням на Комментарі

Це включало 450 млн грн. у лютому та додатково 911,6 млн грн у серпні. В 2024 році обсяг фінансування виріс майже втричі, досягнувши майже 5,68 млрд грн, що свідчить про наміри забезпечити більшу стійкість регіону до зовнішніх загроз. Проте попри гучні анонси і величезні цифри, серед громадськості наростає скепсис щодо реальної ефективності цих вкладень.  Згідно з офіційними звітами, виділені кошти мають йти на будівництво фортифікацій та інженерних споруд, проте інформація про реалізацію та ефективність цих проектів часто обмежена, а доступ до деталей використання коштів — засекречений. 

На папері все виглядає бездоганно: уряд України виділив мільйони гривень на реалізацію проектів фортифікації. Проте, як зазначають громадяни та місцеві ЗМІ, оборонні споруди, або не відповідають заявленим планам, або їх взагалі немає.

СтройОбзор нагадує, що в DeepState показали неготові оборонні рубежі біля Липців, що за 10 км від кордону з РФ.