Архітектори розробили оптимальні планування для житла, що будуватиметься після війни

украина

Архітектори та інженери проєктної компанії АІММ розробили стандарт щодо того, як швидко та якісно проєктувати недороге житло, що відповідає сучасним вимогам.

Про це СтройОбзору повідомили у прес-центрі компанії.

“На платформі АІММenergy ми вже виклали розроблені силалими архітекторів та інженерів АІММ рекомендації до будівництва нового житла, яке можна реалізувати швидко, якісно, недорого, але при цьому воно відповідне сучасним вимогам. Закликаємо архітекторів, інженерів та експертів оперативно приєднуватись до створення стандарту, обговорювати існуючі напрацювання та надсилати свої пропозиції”, – коментує Анна Іскіердо, архітекторка, креативна директорка проєктної компанії АІММ. 

СМАРТ - КВАРТИРА 

украина

Оптимальна площа однокімнатної смарт-квартири становить 28-32 кв. м. Передпокій слід проєктувати просторим та освітленим. Мінімальне облаштування – шафа або невеликий гардероб. Рекомендована мінімальна ширина 1 200 мм.

Санвузол в смарт-квартирі варто проєктувати площею приблизно 4-5 кв. м для влаштування повноцінної ванни або душової системи та інших необхідних сантехнічних приладів. В смарт-квартирах кухня, вітальня та зона спальні можуть бути влаштовані без перегородок, за умови їх обладнання електроплитою та примусовою витяжною вентиляцією відповідно. Площу кухні можна зменшувати до 5 кв. м. Доцільним також буде влаштування кухні-ніші.

Важливо правильно зробити зонування квартири на денну та нічну зони. Зону вітальні та робоче місце доцільно розташувати біля вікон, а зони, які менше потребують сонячного світла, такі як кухня та спальня – ближче до вхідної групи. Пам'ятаємо: упродовж дня людина найбільше проводить часу у вітальні-кухні, тоді як у спальні залишається на ніч.

ОДНОКІМНАТНА КВАРТИРА

украина

Оптимальна площа однокімнатної квартири становить 39-45 кв. м. Вхідну зону варто проєктувати просторою та освітленою. Мінімальна рекомендована ширина 1 500 мм. При вході варто розташувати гардероб або шафу для зберігання одягу. Оптимальна глибина шафи – 600 мм. Мінімальна ширина гардеробної кімнати – 1350 мм.

Санвузол в однокімнатній квартирі необхідно робити площею не менше 5 кв. м Таким чином ми передбачаємо місце для усього необхідного санітарно технічного обладнання. У однокімнатних квартирах, в загальній кімнаті рекомендовано проєктувати кухню та вітальню спільно, за умови їх обладнання електроплитою та примусовою витяжною вентиляцією.

Мінімальна площа загальної кімнати – 14 кв. м. Рекомендована мінімальна ширина кімнати – 3 200 мм. Спальну кімнату варто проєктувати площею не менше 10 кв. м. Рекомендована ширина кімнати 3 000 мм. Двері до спальні рекомендовано розташовувати зі сторони вітальні, а не вхідних дверей. У однокімнатних квартирах балкон або лоджію варто розміщувати зі сторони вітальні.

ДВОКІМНАТНА КВАРТИРА

украина

Оптимальна площа двокімнатної квартири має становити 55-70 кв. м. Для досягнення найкращих видових характеристик, рекомендовано проєктувати двокімнатні квартири кутовими. Рекомендованим рішенням є облаштування експрес-гардеробу та/або гардеробної кімнати при вході. Обов'язковим є влаштування гостьового санвузла в зоні передпокою. Мінімальний набір устаткування: унітаз та рукомийник, можна також влаштувати душову кабіну, пральну машину, біде. 

У двокімнатній квартирі також важливе правильне зонування на денну та нічну зони. Кухню-вітальню бажано розташовувати навпроти вхідної групи приміщень, це додасть природного світла в передпокій. Мінімальна площа загальної кімнати становить 16 кв. м. 

Рекомендовано проєктувати дві спальні: для дітей або гостей та батьків. В останній слід зробити власну ванну кімнату та, при можливості, гардероб. Площа ванної кімнати майстер-спальні ≥ 5 кв. м. Мінімальна площа майстер-спальні становить 14 кв. м, а дитячої кімнати – 10 кв. м.

ТРИКІМНАТНА КВАРТИРА 

украина

Оптимальна площа трикімнатної квартири становить 75-90 кв. м. Для досягнення найкращих видових характеристик, рекомендовано проєктувати трикімнатні квартири кутовими. Рекомендованим рішенням є облаштування експрес-гардеробу (шафа) та гардеробної кімнати у зоні передпокою.

Правильне зонування денної та нічної зони є гарантом вдалого планування квартири. Тому кухню-вітальню варто проєктувати навпроти або біля вхідної групи приміщень. Мінімальна площа загальної кімнати становить 16 кв. м.

У трикімнатній квартирі рекомендовано проєктувати три спальні: майстер спальню та спальню для дітей або гостей. В майстер-спальні слід зробити власну ванну кімнату та гардероб при можливості. Мінімальна площа ванної кімнати майстер спальні – 5,5 кв. м.

Обов'язковим є влаштування гостьового санвузла в зоні передпокою. Мінімальний набір устаткування: унітаз та рукомийник, можна також влаштувати душову кабіну, пральну машину, біде. Рекомендована мінімальна площа майстер-спальні становить 14 кв. м, а дитячої/гостьової кімнати – 10 кв. м.