В Україні розробляють Національний План Відбудови України

украина

У Києві відбувся Круглий стіл на тему створення Національного Плану Відбудови України який організувала Конфедерація будівельників України. До обговорень були залучені Мінрегіон, Державна інспекція архітектури та містобудування України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, керівникі міжнародних бізнесових та профільних асоціацій, представникі компаній – членів КБУ.

Про це повідомив президент  Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, передає СтройОбзр.

«Переконаний, що у цей непростий час вже потрібно думати про те, як буде відбудовуватися Україна, а для цього потрібна національна стратегія. Правильно сформульована задача – це 70% успіху, і тому сформулювати її треба вже зараз. І таким чином підготуватися до майбутнього» - зауважив у своєму дописі Парцхаладзе.

Так, Національний План Відбудови Нової України будуватиметься на таких складових:

ОРГАНІЗАЦІЯ ФІНАНСУВАННЯ

  • Для консолідації фінансів має бути створений спеціальний Фонд;
  • Можливий випуск спеціальних державних облігацій;
  • Волонтерська робота.

ТИМЧАСОВЕ ЖИТЛО ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Для цього можуть бути використані такі об’єкти:

  • рекреаційні та промислові (для них потрібно створити спеціальний правовий статус, що дозволить їхнє використання із зазначеною метою);
  • швидкомонтовані (одно- двоповерхові конструкції), можливо, треба буде повернутися до будівництва швидко зводимих чотирьох-п’ятиповерхових будинків;
  • варіант викупу нового житла у компаній-забудовників: вже добудованого або такого, що знаходиться на завершальному етапі будівництва;
  • будівництво під замовлення від компаній, що мають фінанси, - безперечно, за умов ефективного співвідношення ціни та якості.

ВВЕДЕННЯ ВАУЧЕРІВ

Для того, щоб скоротити кількість бюрократичних етапів, державі варто подумати над випуском ваучерів, які будуть видаватися на руки людям, які втратили житло, з можливістю викупу за них житла у забудовника.

Ще один необхідний крок – доступна іпотека для кожного та льотні іпотечні умови для постраждалих громадян.

ВІДНОВЛЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ

Вже сьогодні потрібно складати перелік об’єктів, які мають бути відновлені. Важливий пунктом у цьому процесі є спрощення всіх процедур. Тут важливими будуть рішення Кабміну, Мінрегіону та ДІАМ.

ПІДГОТОВКА НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Дуже важливим питанням є підготовка місцевих органів влади до реалізації цього плану. Потрібна підготовка земельних ділянок цільового призначення, підведення комунікацій, підготовка всієї необхідної документації.

ТРУДОВА МІГРАЦІЯ ТА РОБОЧІ МІСЦЯ

Складним та непростим в урегулюванні буде питання трудової міграції та наявність робочих місць. Про це також потрібно думати вже зараз.

ПРИПИНЕННЯ ТОВАРНО-ГРОШОВИХ ВІДНОСИН З АГРЕСОРОМ

Необхідно лобіювати через міжнародні профільні асоціації припинення роботи міжнародних компаній у Росії та доступ російських компаній до нашого ринку.

ПЕРШИЙ ВАРІЯНТ УКАЗУ – ЧЕРЕЗ  ТИЖДЕНЬ

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська розповіла на Круглому столі, що чернетка Указу Президента «Про відновлення України» буде оприлюднена вже наступного тижня. А сам указ буде побудовано на основі плану відновлення.

ПОШАГОВИЙ ПЛАН ВІДНОВЛЕННЯ

РОЗМІНУВАННЯ ТА ОЧИЩЕННЯ ТЕРІТОРІЙ

Також ведеться робота з представниками професійної спільноти зі створення пошагового плану відновлення найбільш постраждалих великих обласних центрів: починаючи від розмінування, очищення, технічного обстеження. Після його створення буде потреба у його професійному обговоренні. А наступним кроком стане створення такого плану для всієї України.

Робота по спрощенню всіх процедур Мінрегіоном вже ведеться та буде відпрацьовуватися найближчим часом.

ВВЕЗЕННЯ БУДІВЕЛЬНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Буде також спрощено завезення на територію України будівельної продукції та введення тимчасової відміни ринкового нагляду за нею.

ЗМІНА ЦІЛЬВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬ

Розробляється порядок зміни цільового призначення земель – наступного тижня планується затвердження його Верховною Радою.

РОЗСЕЛЕННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Заступник міністра повідомила про ті заходи, які ведуться для розселення на території України переселенців.

Міністерство працює над забезпеченням переміщених осіб тимчасовим житлом та вже відпрацьовує план створення житла для постійного проживання.

На даний момент передбачаються такі напрями дій:

  • Викуп житла з високим ступенем готовності – орієнтовно на Західній Україні таких квартир є близько тисячі. Це дозволяє розмістити близько 6 тисяч тимчасово переміщених осіб.
  • Будівництво невеликих швидко монтованих будівель повторного застосування. Наразі розроблено два варіанти проектів 3-поверхових житлових будинків капітального типу. В свою чергу обласні адміністрації вже сформували перелік земельних ділянок, на яких такі будинки можуть бути зведені. У процесі землевідведення спостерігаються первні проблеми, але вони вирішуються.
  • Зведення будинків на декілька квартир за технологією швидкого будівництва.

Щодо фінансування – уряд України вже звернувся до всіх світових донорів, які можуть підтримати країну.

КОМПЕНСАЦІЇ

Заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Павло Козирєв повідомив про розробку порядку компенсацій на житло для внутрішньо переміщених осіб. А також про роботу з міжнародними організаціями щодо забезпечення фінансування житла для постраждалих у середньостроковій перспективі: мобільних містечок тощо. А також про переробку існуючої програми спільного фінансування будівництва та реконструкції житла для вимушених переселенців.

ВІДНОВЛЕННЯ ПОРТАЛУ У СФЕРІ БУДІВНИЦТВА

Голова ДІАМ Семен Кривонос повідомив про відновлення роботи порталу Єдиної системи у сфері будівництва та про надходження перших документів на отримання дозволу на будівництво. Є певні проблеми з оглядом спеціалістами об’єктів у воєнний час – тож ДІАМ працює над адаптацією порядку прийняття будівельних об’єктів у даний момент.

Ведеться робота над адаптацією будівельних норм до потреб житлових будівель для тимчасового проживання. Тож ДІАМ закликає будівельників до співпраці та максимальної взаємодії.

У обговоренні існуючих проблем взяли участь представники компаній – членів Конфедерації будівельників України з різних регіонів. Будівельники готові до роботи, активно співпрацюють з державними органами по всій країні та, незважаючи на непростий час та існування великої кількості проблем налаштовані оптимістично.