В Україні – нові вимоги до протипожежних відстаней

ГСН

З 1 травня 2021 року під час будівництва та проектування об’єктів забудовник має використовувати ДСТУ 9058:2020 «Пожежна безпека. Визначення протипожежних відстаней між об’єктами розрахунковими методами. Основні положення».

Про це СтройОбзору повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій. 

«У документі вказані різні методи, за якими визначаються відстані між будинками, що унеможливлять перекидання і поширення полум’я. Так, за розрахунковим методом відстань встановлюється на підставі вибору проектного сценарію пожежі, відповідного теплового опромінювання об’єкта та визначення допустимої температури для речовин та матеріалів у будівлі. Вимоги до того, як розраховуються ці показники, наведені у окремих розділах стандарту», - розповів він. 

До набуття чинності вказаного ДСТУ проектування протипожежних відстаней нормувалось ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій». 

«В ньому міститься окремий розділ, в якому прописані протипожежні вимоги. Натомість новий держстандарт деталізує процедуру розрахунку відстаней між будинками на основі ризик-орієнтованого підходу – забудовник має змоделювати сценарій поширення пожежі та вжити заходів, щоб не допустити його втілення», - додав Юрій Тацій.