Експерт: покупець поступово повертається на ринок нерухомості

Раміль Мехтієв

Попри численні виклики, спричинені великою війною, на ринку нерухомості простежується тенденція до поступового повернення покупців.

Про це СтройОбзору розповів СЕО девелоперської компанії ENSO Раміль Мехтієв.

При цьому, наголосив він, девелоперському бізнесу доводиться стикатися з масштабними викликами – зокрема, перебоями у ланцюжках постачання, дефіцитом персоналу через часткову мобілізацію, зниженням купівельної спроможності населення, перебоями з постачанням електроенергії тощо.

“Ці та інші чинники, – підкреслив Раміль Мехтієв, – впливають на всю галузь, але наша компанія робить все можливе, щоб мінімізувати їх наслідки”.

Керівник ENSO також прокоментував думку про те, чи найбільший шторм для первинного ринку нерухомості вже позаду. За його словами, переосмислення ситуації та небажання відкладати життя повернули частину попиту на ринок, однак, додав він, монетизації для бізнесу ще практично немає.

“Поступове повернення покупця на ринок почалося у 2023 році. Звичайно, у більшості це відкладений попит, однак сигнали та готовність сьогодні купувати житло це вже важливі маркери для ринку. З іншого боку, що таке повернення покупця? Для бізнеса відповідь однозначна: монетизація. Її ще практично нема”, – зазначив Раміль Мехтієв.

Також, повертаючись до попереднього року, він повідомив, що компанії вдалося забезпечити фронт робіт та ефективність будівництва.

«Ми настільки оптимізували показники, що змогли забезпечити фронт робіт команді і знайшли для себе такі рішення, щоб максимально ефективно задіяти усі наявні ресурси та можливості», – додав CEO компанії.