Девелопери прогнозують поступове підвищення цін на нерухомість

Раміль Мехтієв

Собівартість будівництва житла в Україні за період великої війни зросла в середньому на 45% у гривневому еквіваленті. Це сталося через ряд вагомих причин – подорожчання будматеріалів, енергоносіїв, логістики, а також зростання вартості робочої сили, послуг підрядників та девальвацію національної валюти.

Таку думку СтройОбзору висловив СЕО девелоперської компанії ENSO Раміль Мехтієв.

«Девелопери об'єктивно не зможуть довго втримувати ціни на довоєнному рівні. Це поставило б під загрозу спроможність завершувати розпочаті проєкти та зберігати задекларовані стандарти якості», – зазначає СЕО ENSO.

Водночас експерт не прогнозує миттєвого та різкого стрибка цін, адже купівельна спроможність населення теж постраждала за цей період. Тому будівельним компаніям доведеться балансувати між своїми витратами та очікуваннями покупців.

«Здорожчання житла в новобудовах – це не примха, а об'єктивний наслідок зростання собівартості та зміни ринкового середовища. Але динаміка та масштаб цих цінових коригувань залежатимуть від багатьох факторів – як економічних, так і психологічних», – підкреслює Мехтієв.

Серед інших тенденцій, які матимуть вплив на ціни, експерт відзначає:

  • збереження попиту на інвестиційно привабливе житло на початкових етапах будівництва;
  • зміну споживчих пріоритетів убік більших площ та безпекової інфраструктури;
  • пошук забудовниками нових будівельних рішень та спроби оптимізації витрат.