Прокуратура вимагає повернути землі Олексіївського лугопарку, виділені за «кооперативною схемою»

алексеевский лугопарк

Харківська прокуратура через суд оскаржує передачу майже 5,5 гектара землі на території Олексіївського лугопарку, яку раніше безоплатно передали житлово-будівельному кооперативу під житлову забудову. Вартість ділянки перевищує 138 млн грн.

За даними слідства, Харківська міська рада передала землю кооперативу без проведення земельних торгів. Водночас його засновники не перебували на квартирному обліку та не потребували поліпшення житлових умов, тому не мали права на безоплатне отримання ділянки.

Згідно з рішенням міськради, кооператив мав збудувати житло до кінця 2018 року, однак будівництво так і не розпочалося. Натомість кооператив реорганізували та ліквідували, а земельну ділянку поділили на п’ять окремих наділів.

У 2023 році всі п’ять ділянок перейшли у власність ТОВ «Відпочинок-Естет». Власниками компанії є ті самі особи, які раніше були засновниками кооперативу, що отримав землю від міста: Георгій Баліков, Ольга Боєва та Олена Воронова.

Прокуратура вважає, що схема використовувалася не для забезпечення громадян житлом, а з метою отримання прибутку. Тому керівник Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова звернувся до суду з позовом про витребування п’яти земельних ділянок на користь територіальної громади. Провадження у справі вже відкрито.