СБУ задержала возможного организатора взрыва на проспекте Правды в Харькове

Как сообщил на своей странице в Facebook  советник главы СБУ Маркиян Лубкивский, СБУ задержала  возможного  организатора  взрыва на пр. Правды, 2

"Повідомляю вам, що у Харкові спіробітниками контррозвідки спільно з колегами з управління СБУ в Харківській області було затримано ймовірного організатора вибухів у Харкові, в т.ч. підриву стели на проспекті Правди.

Мова йде про громадянку Російської Федерації, співробітницю т.зв. міністерства державної безпеки "ДНР" з позивним «Тереза».

Встановлено, що на початку 2014 р. вона була активною учасницею «Антимайдану» в Харкові та проросійських протестних акцій.

Після початку бойових дій на Донбасі "Тереза" виїхала до Донецька для участі у збройному протистоянні проти України на боці т.зв. «ДНР".

У лютому ц.р. вказана особа за координації керівника одного із управлінь МДБ з позивним «Док» прибула до Харкова з метою збору розвідувальної інформації та координації діяльності диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ), які діють на території регіону.

За місцем тимчасового проживання громадянки РФ в результаті проведення невідкладних слідчих дій було виявлено саморобний вибуховий пристрій, військове спорядження, антиукраїнську символіку.

Це вже не перший задокументований СБУ випадок здійснення російськими громадянами злочинних дій, що є елементами агресії РФ проти України.

Служба безпеки України продовжує здійснювати в Харкові та регіоні розгалужені антитерористичні заходи з метою нейтралізації ДРГ та проводить пошук виконавців підриву стели на проспекті Правди", - пишет Маркиян Лубкивский

Напомним, 7 апреля около 4 часов ночи на пр. Правды, 2 произошел взрыв. Злоумышленники взорвали  флагшток с украинским флагом. В результате взрыва было повреждено основание конструкции. Взрыв был такой мощности, что в соседних зданиях вылетели окна. Однако флаг Украины выстоял.

Прокуратура Харьковской области  квалифицировала взрыв на пр. Правды  как теракт