Чому приватні будинки у Харкові подорожчали

харьков аналитика


За даними Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України, з липня по вересень 2021 року приватні будинки в передмісті залежно від локації, площі, технічного стану зросли в середньому на 3-5%.

З початку 2021 року приватні будинки на околицях Харкова зросли в ціні в середньому на 10-15%. Такі дані СтройОбзору навів Андрій Правдін, голова Харківського обласного відділення АФНУ.

ПОПИТ ЗА СУЧАСНИМИ ВИМОГАМИ

Експерт зазначив, що найбільший попит зосереджений на будинках сучасної забудови площею 80-150 м2 із земельною ділянкою у 5-10 соток. При цьому дефіцит якісних пропозицій сягає 20%.

“Популярність садиб саме такої площі викликано сучасними вимогами до енергоощадності, а також складом родини у 2-4 особи. Також важливим для потенційних покупців є зручне і близьке до будинку розташування об’єктів інфраструктури таких, як, приміром, зупинок транспорту, шкіл, супермаркетів тощо. Також покупці зважають на кількість поверхів у будинку: вони надають перевагу більше однорівневим садибам, ніж з 2-3 поверхами. За інших рівних умов більш затребуваними є саме однорівневі будинки”, - розповів він.

ЦІНОВІ ДІАПАЗОНИ

Станом на початок жовтня в структурі пропозиції переважають будинки:

  • вартістю $30-60 тис. - понад 30% пропозиції;
  • до $30 тис. складають близько 22% пропозиції;
  • від $100 тис. до $200 тис. - 20%.

Крім цього понад 16% - це будинки за ціною від $0 тис. до $100 тис., пропозиція приватних садиб вартістю від $200 тис. до $300 тис. та від $300 тис. складають 5% і 4% відповідно.

“Частка об’єктів вартістю понад $1 млн. складає всього 0,4% від загального обсягу виставлених на продаж будинків”, - підкреслив фахівець.

За його свідченнями, у III кварталі 2021 року близько 40% об’єктів, виставлених на продаж склали частини домоволодінь у досить великому ціновому діапазоні: від $5,5 тис. (Район Лиса Гора, частина будинку із загальним подвір’ям без ремонту та зручностей) до $130 тис. (елітний район «Шатиловка», частина будинку площею 110 м2 під чистове оздоблення).

ПРОГНОЗИ

Експерт вважає, що від жовтня 2021 року до квітня 2022 року цінова ситуація в сегменті приватних будинків Харкова залишатиметься без змін. Найбільші цінові коливання можливі лише на будинки площею від 80 м2 до 150 м2.

“Через брак якісної пропозиції вартість таких об’єктів у найближчі 6 місяців може зрости в ціні в середньому на 3-5%. Проте на загальних цінових показниках в сегменті приватних будинків це майже не позначиться. Крім цього, варто наголосити, що навіть “дефіцитні” об’єкти мають свою межу доцільної, економічно обґрунтованої максимальної ціни”, - резюмував експерт.