Експерт: у Харкові інвестиції в первинний ринок впали на 100 %

Харків новобудови

Порівняно з 2021 роком  інвестиції в первинний ринок в цілому по Україні скоротилися на 92 %. В 2023 році цей показник становить $2,08 млрд, тоді як два роки назад він складав  $9,7 млрд.

Про це повідомив засновник "Школи професійного девелопменту" Ігор Райков, передає СтройОбзор із посиланням на zagorodna.

"Цифра виглядає правдоподібною - на прикладі Києва $2,5 млрд це близько $0,2 млрд на місяць. При цьому відомо, що десятка найбільших столичних забудовників до війни акумулювала $100-120 млн на місяць, а в Києві їх більше 50", - підкреслив він.

Що стосується Харкова, то за словами експерта, показник з $1 млрд у 2021 році опустився до 0, тобто на 100 %. 

Таким чином, з $2 млрд загальних інвестицій у новобудови в 2023 році, 70 % припаде на західні області і все, що західніше Житомира.

"Рівень падіння ринку також можна оцінити завдяки попиту на ключові ціноутворюючі будівельні матеріали - арматуру, цемент, бетон, скло. Оскільки арматура, цемент і бетон сьогодні активно використовуються на сході і півночі країни у програмах відбудови і захисту критичної інфраструктури, то найрелевантнішим є скло - його споживання на заході збільшилось в 3-4 рази", - також йдеться у повідомленні.