Продати житло у Харкові реально з дисконтом 30-40%

Аналитика

На ринку житлової вторинної нерухомості Харкова ступор.

Більше половини учасників довоєнного ринку (покупців, продавців, ріелторів) тепер за межами міста. Багато хто не відповідає на телефонні дзвінки. На жаль, є ті, хто втратив майно чи гроші. Деяких немає в живих. У країні війна та найжорстокіша економічна криза. Всі ці фактори впливають на динаміку ринку та призвели до того, що відкоригувати ціну відповідно до зростання курсу долара, недостатньо для продажу в цих умовах”, повідомив Стройобзору Голова Харківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ), директор агенції нерухомості VALION у Харкові Андрій Правдін.

Проте, незважаючи на труднощі та ризики на ринку вторинного ринку, цільові покупці є. Їх поєднує дві риси. Ці люди вірять, що Харків не спіткає доля Маріуполя, і їм раніше не вистачало значної суми для придбання бажаного об'єкту. Або вони хочуть заробити зростання цін після завершення війни.

“Є категорія покупців, які розраховують купити за ціну, в 2-3 рази дешевше за довоєнну. Більшість продавців виставляють свої квартири та будинки з довоєнною ціною або незначною знижкою. У цьому можна переконатися, вибравши квартиру на сторінці https://valion.estate/ru/flats/for-sell/in-city та натиснувши кнопку “Історія ціни”. Такі продавці та покупці не зможуть вирішити своє завдання на поточному ринку вторинного житла”, - наголосив експерт.

Угоди, зафіксовані в VALION та інших агентствах нерухомості Харкова на протязі місяця після відкриття реєстрів нерухомого майна, показують, що реальний дисконт від довоєнної ціни становить близько 40%. Характерна риса цих угод – продаж квартир у різних районах Харкова за лічені дні.

“Цей факт дозволяє стверджувати, що якщо відсутня необхідність продати дуже швидко, можна відстоювати ціну на третину меншу за довоєнну. З ціною вище немає сенсу продавати”, - вважає Андрій Правдін.