На відновлення будинків на Салтівці направили майже на 350 млн гривень

Салтівка

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Харківської міськради уклало перші у 2024 році угоди на ремонт постраждалих від російської агресії багатоповерхівок на загальну суму 346,48 млн грн.

Про це стало відомо в результаті моніторингу системи “Prozorro”, передає СтройОбзор із посиланням на ХАЦ. 

Найбільше грошей буде коштувати відновлення будинку по вулиці Дружби Народів, 271. Управління уклало угоду з дніпровською фірмою “Айер Скай” на суму 253,43 млн грн.

Решту підрядів на Салтівці отримав найбільший забудовник області, ПАТ “Трест- Житлобуд-1”. Мова йде про шість контрактів на загальну суму 93,05 млн грн.

Як пише видання, майже на всіх тендерах у “Житлобуду” був конкурент, що пропонував нижчу ціну. Це київське ТОВ “Будівельна фірма “Інтерлюксбуд” – досвідчена компанія, що протягом трьох років отримала підрядів на суму понад 200 мільйонів гривень у Києві. Але в даному випадку замовник знайшов неточності у їхніх документах, зокрема про підтвердження наявності необхідної  техніки. Тому їх пропозиції були відхилені.

Ще один цікавий момент: управління міської ради продовжує ігнорувати всі рекомендації щодо публікації кошторисів в закупівлях. Особливо це стосується тендерів, що виграє ПАТ “Трест-Житлобуд-1”. Адже в тендері на ремонт будинку по вулиці Дружби Народів, 271 дніпряни завантажили розрахункові кошториси разом з іншою тендерною документацією.

Серед підрядів “Житлобуду-1” є будинок по вулиці Метробудівників, 20, що був пошкоджений у березні 2022 року. У результаті влучання у будинку були зруйновані кілька квартир, вигоріли п’ять поверхів, перекриття у квартирах від першого по сьомий поверхи пошкоджені. Також частково зруйнований фасад будинку.

Також “Житлобуду-1” отримав підряд на відновлення будинку по вулиці Дружби Народів, 223. Вартість ремонту становить 53,35 млн грн. Забудовник також буде відновлювати будинки по вулиці Героїв Праці, 33-Д (17,79 млн грн), вулиці Кричевського, 28 ОСББ “МЖК-28” (6,07 млн грн) та вулиці Наталії Ужвій, 95 ЖК “Флора-19” (перший під’їзд 5,79 млн грн, другий під’їзд – 2,16 млн грн).

СтройОбзор нагадує, що у 2022 році харківські чиновники анонсували не відбудову знищених обстрілами будинків, а будівництво нових мікрорайонів на Салтівці з використанням сучасних технологій. Передусім мова йшла про Північну Салтівку. ЗМІ з'ясовували, ци доцільне рішення міської влади про відбудову старих панельних будинків.