12 тис. пропозицій: кияни активно долучаються до дерусифікації міста

киев

Кияни надали понад 12 тисяч пропозицій щодо перейменувань вулиць, провулків, алей, проспектів та шосе задля завершення процесу дерусифікації.

Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко, передає СтройОбзор.

Так, за його інформацією, до секретаріату Київської міської ради надійшли тисячі пропозицій, які наразі необхідно опрацювати.

СПЕЦІЯЛЬНИЙ ОРГАН ДЛЯ ПРИСВОЄННЯ НОВИХ НАЗВ

Тепер до 22 травня поточного року буде створено консультативно-дорадчий орган для отримання фахових висновків з питань перейменування та присвоєння нових назв міським об’єктам. 

«Залучені експерти, спеціалісти та дослідники з семи українських інститутів до 05 червня поточного року нададуть висновки щодо доцільності понад 12 тисяч запропонованих пропозицій та допоможуть сформувати остаточний перелік міських об’єктів, які підлягають перейменуванню. Українське законодавство забороняє називати міські об’єкти іменами живих людей, тому пропозиції перейменувати їх на честь лідерів наших союзників у боротьбі з військовою агресією росії не можуть бути включені до голосування. Водночас ми залишимо всі пропозиції щодо перейменувань, які стосуються наших іноземних партнерів та не суперечать законодавству», – розповів Володимир Бондаренко.

Також Бондаренко наголосив, що після завершення процесу систематизації та опрацювання всіх отриманих пропозицій буде розпочато рейтингове електронне голосування.