2,5 млрд. грн.: збитки від російських окупантів у зоні відчуження

киев

Збитки через окупантів у зоні відчуження ЧАЕС перевищили 2,5 млрд грн. Окупанти вивели з ладу систему контролю радіаційного стану.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, передає СтройОбзор із посиланням на lb.ua.

ЯДЕРНИЙ ТЕРОРИЗМ

Так, у Чорнобильській зоні окупанти намагалися вчинити акти ядерного тероризму.

" Вони завдали дуже багато шкоди нашому біосферному Чорнобильському заповіднику, який є вкрай важливим об’єктом заповідного фонду. На сьогодні попередні збитки, заподіяні зоні відчуження, перевищують понад 2,5 млрд грн", - заявив він.

КОНТРОЛЬ РАДІАЦІЙНОГО СТАНУ ВТРАЧЕНИЙ

За його словами, окупанти вивели з ладу систему контролю радіаційного стану.

"Ми втратили доступ до інформації про радіаційний фон у зоні відчуження. Наразі вже частина постів відновила свою роботу. Ми працюємо над тим, щоб в онлайн-форматі передавати інформацію кожному українцю. Вони знищили новітню центрально-аналітичну лабораторію міста Чорнобиль. Це майже 100 одиниць сучасного обладнання. Аналогів цього обладнання немає в Європі. Вони розграбували та знищили багато іншої комп’ютерної техніки. Ми працюємо над її відновленням", - додав Стрілець.

ПОЖЕЖІ

В унікальному заповідному комплексі Чорнобиля вогнем знищено майже 12 тисяч га. Частина екосистеми втрачена назавжди.

Нагадаємо, поблизу Чорнобильскої зони відчуження здійнялася пожежа на 45 гектар. Горіла лісова підстілка поблизу села Страхолісся Вишгородського району.