Будівля по вулиці Шевельова була у незаконній власності

Прокуратура Киев

У судовому порядку повернуто територіальній громаді Києва нежитлова будівля по вул. Ю. Шевельова площею 900 кв. м, вартістю майже 70 млн грн.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Будівля по вул. Ю. Шевельова належить територіальній громаді міста Києва та з 1992 року використовувалася Дарницьким районним медичним об’єднанням, а в подальшому – Київською міською клінічною лікарнею № 1. Водночас, як встановили прокурори, у 2017 році вказане майно вибуло з комунальної власності на підставі підробленого документу, а в подальшому - внаслідок укладання низки правочинів.

Прокуратура звернулася до суду з позовом про витребування в комунальну власність об’єкту нерухомості, визнання правочину недійсним та скасування рішень про державну реєстрацію права власності. Рішенням Дарницького районного суду, залишеним без змін постановою Київського апеляційного суду позов задоволено повністю.

"Не погоджуючись з вказаними рішеннями судів, відповідач подав касаційну скаргу. Ухвалою Верховного Суду касаційну скаргу відповідача визнано необґрунтованою та відмовлено у відкритті касаційного провадження у справі. Тож вказане нерухоме майно передали до сфери управління Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації. Наразі окружна прокуратура вживає заходів щодо фактичного виконання судового рішення", - розповіли у відомстві.