Будівництво БЦ на Подолі призвело до численних судів

БЦ на Подолі

25 вересня 2023 року громадська організація (ГО) “Спільна варта” подала до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) України скаргу щодо зобов'язання посадових осіб Національного антикорупційного бюро (НАБУ) відкрити кримінальне провадження за фактами порушень при зведенні офісного центра на вул. Академіка Філатова, 5.

Про це стало відомо з судових скарг, передає СтройОбзор із посиланням на КВ.

Втім, 26 вересня 2023 року ВАКС повернув скаргу ГО “Спільна варта” (про причини такого вердикту мова йтиме нижче. – КВ). Організація мала право оскаржити такий судовий вердикт протягом п'яти днів, але чи скористалася вона ним, наразі у відкритих джерелах інформація відсутня.

Нещодавно ДІАМ де-юре зупинила роботи на будівництві офісного центра через низку виявлених у ході перевірки порушень. Зокрема, інспектори з'ясували, що ділянка під даною будівлею призначена для житлової забудови і що в столичній мерії порушили порядок видачі МУО на проєктування даної споруди.

Замовник цих робіт – ПП “Інтерторг-2019” – вже ініціював оскарження рішень ДІАМ в судовому порядку. І хоча судді попередньо “розблокували” будівництво, даний судовий спір призвів до нового скандалу. На переконання громадських активістів, підприємство подало свій позов таким чином, щоб його розглядав “потрібний” суддя і щоб було винесено завідомо неправосудне рішення. У зв'язку з цим, як вважають противники забудови, цю історію мають вивчити детективи НАБУ.