ДІАМ зупинила будівництво в центрі Києва

Хрещатик, 23б

Державна інспекція архітектури та містобудування зупинила будівництво торговельного центру на вулиці Хрещатик, 23б в Печерському районі Києва.

Пр це повідомили у пресс-службі ДІАМ, передає СтройОбзор. 

Йдеться про перебудову приміщення колишнього ресторану «Гімалаї». Замовнику та генпідряднику винесено постанови про штрафи на суму майже 5 млн грн.

"Будівництво здійснюється на ділянці, де раніше розташовувався ресторан «Гімалаї». Після продажу земельної ділянки приватній компанії вона оформила право власності на будівлю, отримала містобудівні умови та обмеження для реконструкції будівлі з надбудовою кафе. При цьому на сьогодні на ділянці фактично зводився п’ятиповерховий торговельний центр із трьома підземними поверхами", - йдеться у повідомленні. 

У 2022 році суд зобов’язав власників будівлі повернути їй первісний вигляд і узгодити проєкт реконструкції з об’єднанням багатоквартирного житлового будинку, територію якого частково (40 кв м) захопила компанія.

У замовника будівництва відсутній дозвіл на проведення будівельних робіт на земельній ділянці, що свідчить про самочинне будівництво. Згідно із судовим рішенням від 17 лютого 2022 року, Печерський райсуд Києва зобов’язав ТОВ «Олімп-ЛТД» провести демонтаж прибудови площею 77,4 кв. м між будинками №21 та №23 на вулиці Хрещатик і повернути павільйону «Кава-чай» первісний вигляд.