Ділянки вартістю понад 1,9 млрд гривень власник використовував незаконо

Ділянки

Рішенням Київської міської ради у 2005 році товариству було передано в довгострокову оренду дві земельні ділянки площею 40,2 га вартістю понад 1,9 млрд. грн. для комплексної забудови та благоустрою території з відселенням мешканців, облаштуванням водно-ландшафтної зони і парку для суспільних потреб на території 11-го мікрорайону житлового масиву Позняки-Західні (с. Осокорки) у Дарницькому районі.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Разом з тим, товариство упродовж 19 років ухиляється від виконання умов договору оренди та не використовує ці земельні ділянки. На ділянках не тільки не завершено, а й навіть не розпочато будівельні роботи, не виконані роботи з благоустрою території з відселенням мешканців та облаштуванням водно-ландшафтної зони і парку. Також товариство систематично не сплачує орендні платежі, внаслідок чого з 2017 року до місцевого бюджету не надійшло понад 62 млн. грн.

Внаслідок недобросовісності орендаря територіальна громада столиці не лише позбавлена того, на що вона розраховувала при укладенні договору оренди, а й зазнала негативного впливу на своєчасне фінансування місцевих програм соціально-економічного та культурного розвитку столиці, а також на вирішення інших питань життєдіяльності територіальної громади, які фінансуються з місцевого бюджету.

"Окружною прокуратурою вжито заходів в порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», спрямованих на відновлення порушених прав територіальної громади міста Києва. Господарським судом м. Києва відкрито провадження у справі за позовом Дарницької окружної прокуратури міста Києва, пред’явленого в інтересах Київської міської ради про розірвання договору оренди та повернення земельних ділянок", - йдеться у повідовленні.