Для подолання наслідків пожежі біля озера Тягле створять робочу групу

Пожежа на Осокорках

У Києві створюють експертну робочу групу, яка в найкоротші терміни опрацює питання подолання наслідків пожежі біля озера Тягле на Осокорках та оновлення зеленої зони в районі надзвичайної події.

Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів, передає СтройОбзор. 

«На виконання доручення Київського міського голови починаємо оперативно займатися ліквідацією наслідків надзвичайної події біля озера Тягле. Перший крок – ретельний аналіз ситуації та напрацювання плану відновлення зеленої екологічної зони за участю експертів і громадськості. Наша мета – сприяти якнайшвидшому відновленню знищеної екосистеми», – сказав Володимир Прокопів.

За його словами, до робочої групи увійдуть представники Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, КО «Київзеленбуд», КП «Плесо», Національного Ботанічного саду ім. М.М. Гришка, депутати Київської міської ради та представники громадськості.

Директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний зазначив, що пожежа 5 березня знищила близько 7% природної заплавної рослинності на вологих луках заказника місцевого значення «Осокорківські луки», а загальна кількість випаленої рослинності склала близько 10 га.

«Під час спільного огляду території спеціалісти Державної екологічної інспекції Столичного округу та Департаменту захисту довкілля виявили 4 знищених пожежею осередки. Загалом внаслідок інциденту вигорів трав’яний покрив. При цьому дерева та кущі в зоні надзвичайної події отримали поверхневі опіки кори та кореневої шийки, які не становлять загрози для їхнього подальшого зростання», – прокоментував Олександр Возний.

СтройОбзор нагадує, що на відкритій території поблизу озера Тягле сталося загоряння травʼяного настилу та очерету. Площа пожежі складала близько 3 гектарів. Гасіння було значно ускладнено відсутністю шляхів підʼїзду для пожежної техніки. Пресслужба екопарку повідомила, що пожежа здійнялася на ділянці, що межує із забудовою Stolitsa Group. В екопарку стверджують, що був підпал.