Для уникнення санкцій зловмисники намагалися переоформити приміщення на Подолі

Росатом

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох мешканців Києва, які намагались змінити право власності нежитлового приміщення у Подільському районі підсанкційної компанії-резидента РФ.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Згідно з матеріалами слідства, російська державна корпорація «Росатом» через підконтрольну компанію володіє нежитловим приміщенням площею понад 1000 кв. м. та вартістю понад 100 млн грн. Рішенням РНБО до корпорації «Росатом» запроваджено санкції, у тому числі, у вигляді блокування активів. Крім того, у межах слідства на вказане приміщення судом накладено арешт та його передано в управління АРМА.

Таким чином, вказане приміщення підлягало подальшій націоналізації відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів».

"Для унеможливлення націоналізації цього майна група осіб на замовлення підсанкційної компанії з використанням підроблених документів намагалася змінити право власності даного приміщення на підконтрольне підприємство з ознаками фіктивності. У березні 2023 року в приміщенні приватного нотаріуса правоохоронці затримали двох осіб при спробі здійснити правочин щодо вказаного приміщення", - розповіли у прокуратурі.