Дружби народів вже немає: київська арка відсьогодні декомунізована

Арка дружбы

Сьогодні, 14 травня, Київрада ухвалила рішення щодо декомунізації назви арки Дружби народів. Тепер це - Арка Свободи українського народу.

Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко, передає СтройОбзор.

Також декомунізацію арки прокоментував секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко: «Так ще один міський об’єкт перейменовано, відтепер Арка дружби народів має назву Арка Свободи українського народу, а старі символи на титанових листах конструкції набудуть нового значення», - уточнив він.

ЗАПИТ НА ДЕКОМУНІЗАЦІЮ

Ще було затверджено перелік понад 40 пам'ятників та пам'ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці, й передати до музею тоталітаризму.

«Що стосується перейменувань, це - резонансна тема. Ми почули і думки та побажання киян, почули і критику. Тому, щоб не ухвалювати поспішних рішень, залучаємо фахівців інститутів академії наук України, інституту національної пам'яті та інших установ для завершення процесу найменувань.

Сьогодні є запит українського суспільства прибрати з карти Києва назви, пов'язані з Росією. Але, нові назви мають жити десятки, а то й сотні років.Тому процес найменувань має бути швидким, проте обгрунтованим», - розповів Кличко.

ГОЛОСУВАННЯ ТРИВАЄ

Рейтингове голосування щодо перейменувать столичних об'єктів Київрада подовжила до 19 червня. Відбуватиметься голосування в мобільному додатку «Київ цифровий».

Нагадаємо, 26 квітня, відбувся демонтаж радянської скульптури двох робітників – символ возз’єднання України та росії.