Фірма екс розвідника КДБ планує будувати ЖК у Пущі-Водиці

В'ячеслав Юткін

У Київському окружному адміністративному суді почали слухати справу щодо права компанії «Парк-готель «Київ» збудувати в рекреаційній зоні «багатофункціональний комплекс».

Компанія належить колишньому розвіднику КГБ В’ячеславу Юткіну, який потрапив під українські санкції на 5 років, передає СтройОбзор із посиланням на Інформатор. 

Наразі компанії «Парк-готель «Київ» належать будівлі конгрес-готелю «Пуща» по вулиці Юнкерова Миколи, 20 у Києві. Їх власником компанія стала у квітні 2008 року, через рік після своєї реєстрації. 

Через 10 років після купівлі нерухомості Київрада під керівництвом Віталія Кличка вирішила передати «Парк-готель «Київ» в оренду на 10 років ділянку 2,8121 га у рекреаційній зоні. Згодом, у травні 2021 року фірма звернулась до департаменту містобудування та архітектури, щоб отримати документ для початку реконструкції готелю. Проте отримало відмову через «невідповідність намірів забудови ділянки вимогам містобудівної документації».

У КМДА пояснили, що на території зон відпочинку можна будувати те, що стосується відпочинку. А під виразом «багатофункціональний комплекс» може ховатися багато чого, у тому числі й ЖК. При цьому, призначення ділянки під житловий квартал не передбачено умовою оренди.

Без дозволу від місцевої влади будь-яке будівництво буде вважатися незаконним, тому «Парк-готель «Київ» звернувся до суду, щоб змусити Київраду видати необхідний документ. В серпні 2022 року компанія отримала перше рішення на свою користь в Окружному адміністративному суді Києва. Після цього, у травні 2023 року це рішення пройшло перевірку в апеляційній інстанції. 

Проте департамент містобудування та архітектури Київради вирішив піти далі та подав скаргу до Верховного Суду. І судді Верховного Суду з цим погодилися. Вони визнали, що на території земель рекреаційного призначення встановлено низку обмежень, які забороняють побудову споруд, які можуть завдати екологічної шкоди та не пов’язані з курортною діяльністю (зокрема, житлових будинків).

Через це всі попередні рішення скасували, а справу направили на новий розгляд. 

Туристична компанія «Парк-готель «Київ» зареєстрували понад 16 років тому у Києві. Фірма належить В’ячеславу Юткіну.  З його біографії відомо, що з січня 1976 року по грудень 1996 року Юткін служив в органах держбезпеки, тобто працював у КДБ. У 2008 році В’ячеслав Юткін обіймав посаду голови правління «Сбербанку Росії», а у 2009 році був призначений першим заступником голови правління російського «Промінвестбанку». Чоловік з таким ім’ям та прізвищем є у переліку підсанкційних осіб, який був затверджений указом президента України у грудні 2023 року. Юткін потрапив під обмеження строком на 5 років.