Громаді повернуто ділянку історико-культурного призначення на Печерську

Печерськ

З незаконного володіння повернуто земельну ділянку історико-культурного призначення на Печерську вартістю понад 34 млн грн.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Земельна ділянка на вул. Миколи Гайцана включає в себе прибудинкову територію будинку, розташованого по вул. Михайла Омеляновича-Павленка, а також сам будинок, який є пам’яткою історії та культури 20 сторіччя та пам’яткою архітектури. Також земельна ділянка знаходиться в центральній планувальній зоні, історичному ареалі міста, зоні регулювання забудови першої категорії на землях історико-культурного призначення.

Разом із тим, ділянка незаконно вибула з комунальної власності та неодноразово перепродавалася. Нові власники незаконно змінили її цільове призначення та планували звести офісно-житлову прибудову до будинку- пам’ятки.

"Враховуючи те, що земельна ділянка історико-культурного призначення вибула з комунальної власності всупереч волі територіальної громади, з метою недопущення її забудови та збереження пам’ятки архітектури, Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовною заявою в інтересах держави", - додали у прокуратурі.