Громадськість проти будівництва паркінгу на Оболоні

Оболонь

Активісти вимагають від міської влади відмовитися від ідеї побудувати паркінг на вул. Прирічній. 

Про це стало відомо з петиції, яка опублікована на сайті КМДА, передає СтройОбзор.

Автором петиції є громадський активіст Гліб Антоненко, за словами якого, на ділянці, де заплановано будівництво паркінгу, знаходиться понад сотня здорових багаторічних дерев, які будуть знищені під час проведення робіт. На цій землі розташована споруда громадського захисту населення – водопідпірна гідротехнічна споруда (дамба), яка захищає житловий масив Оболонь від підтоплень у період весняного водопілля.

У петиції зазначається, що, згідно з Генпланом Києва, ця ділянка за функціональним призначенням належить до існуючих озеленених територій загального користування, зон масового відпочинку населення та рекреаційних зон. Крім того, за даними місцевої громади, дана ділянка розміщена в прибережно-захисній смузі Дніпра, через що ця земля постійно підтоплена і заболочена. 

Окрім того, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. Тому, мовляв, поточне цільове призначення цієї ділянки “для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства” порушує виконання вимог законодавства в частині збереження цієї природоохоронної території. Капітальне будівництво на цій території “спричинить засмічення та забруднення не тільки території довкола, а і самого русла Дніпра”. 

Також у зверненні вказано, що, відповідно до законодавства України, такий тип земель як водно-болотні угіддя підпадає під охорону і збереження Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища. 

СтройОбзор нагадує, що Київрада надала «Житлоінвестбуд-УКБ» у постійне користування земельну ділянку площею 1,6919 га для будівництва паркінгу. Паркінг стане частиною нової сучасної рекреаційної зони, до якої також входитимуть  парк «Наталка», набережна та острів Оболонський.