Інспекторів ДІАМ не пустили перевірити перебудову у Києво-Могилянській академії

Келії

Інспектори Державної інспекції архітектури й містобудування почали перевіряти об’єкт на запит активістів 5 березня. Для цього вивчали дозвільні, супровідні документи, а також виїхали на місце будівництва. Втім, університет як замовник будівництва відмовився надати необхідні документи й не допустив інспекторів для перевірки на об’єкті.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає СтройОбзор.

Так, на території Києво-Могилянської академії почали реставрацію 200-річної будівлі Братських келій. За даними активістів зі спільноти «Cпадщина», за кілька тижнів було демонтовано оригінальні цегляні склепінчасті зводи, вікна та 200-літні деревʼяні перекриття. Також з експертизи проєкту стало відомо, що конструктивних змін зазнає і дах, де планують зробити вікна для виходу на покрівлю.

Президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт вважає, що перевірка відбувається у незаконний спосіб, а підтвердження порушень немає. Він також зазначив, що оцінює такі дії як тиск, і якщо інспектори будуть продовжувати «діяти незаконно», то він звертатиметься до міжнародних партнерів, преси і «європейських бюрократичних організацій, які опікуються, зокрема, вищою освітою».

У відповідь активіст Дмитро Перов подав позов до Шевченківського районного суду як голова ГО «Спадщина». 

Крім того, пресцентр Могилянки пише, що позапланову перевірку не можуть здійснювати без розгляду відповідної Комісії у сфері містобудівної діяльності. Також там додають, що ДІАМ не здійснює контроль за об’єктами культурної спадщини й це належить до повноважень Мінкульту (Братські келії монастиря є пам’яткою історії національного значення).

У Мінвідновлення також надіслали університетові як замовнику будівництва протокол, що міститиме інформацію щодо розгляду справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності й припис, який зобов’язує усунути порушення протягом десяти днів.