Історичний будинок на вулиці Софіївська можуть знести

Софіївська, 20/21

Створено петицію з вимогою надати будинку на вулиці Софіївська, 20/21 статус історичної пам’ятки, а також ініціювати його вилучення у нинішнього власника за неналежний догляд.

Будинок пропонують повернути громаді міста та відкрити у ньому музей історії української державності, передає СтройОбзор із посиланням на Хмарочос. 

Юрист Дмитро Перов заявив, що забудовник планує знести історичний будинок, розташований на вулиці Софіївська, 20/21, навпроти Софійської площі, щоб побудувати офісний центр. За легендою з балкона цього будинку голова Центральної Ради Михайло Грушевський міг проголосити незалежність Української Народної Республіки. Будинок розташовується в буферній охоронній зоні пам’ятки ЮНЕСКО — комплексу пам’яток національного значення «Софія Київська».

Мер Києва Віталій Кличко після інформації про можливий демонтаж будинку заявив, що фахівці Департаменту охорони культурної спадщини опрацьовують матеріали, щоб присвоїти йому статус пам’ятки архітектури. За словами міського голови, відділ інспекції ДОКС разом з благоустроєм обстежив технічний стан будинку. Будівельної техніки на об’єкті не виявили, роботи там не ведуться.

Довідка СтройОбзор. У 2005 році Головне управлінням охорони культурної спадщини КМДА подало облікову документацію до Міністерства культури для занесення будинку до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Проте міністерство своїм наказом від 2011 визнало будинок таким, що не підлягає занесенню в реєстр у зв’язку з невідповідністю критеріям.