Київрада повернула ділянці по вулиці Щусєва статус території зелених насаджень

КМДА

Депутати Київської міської ради повернув статус території зелених насаджень загального користування земельній ділянці по вулиці Щусєва в Шевченківському районі.

Дане рішення було прийнято вчора, 9 лютого, на пленарному засіданні Київської міської ради, передає СтройОбзор. 

У 2009 році Київська міська рада надала апарату Ради національної безпеки і оборони України земельну ділянку для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами та об'єктами соціально-побутової інфраструктури по вулиці Щусєва, і водночас внесла зміни до Генерального плану міста Києва та проєкту планування його приміської зони на період до 2020 року, а також змінила цільове призначення даної території.

"Вказана земельна ділянка наразі використовується як територія скверу, догляд за яким здійснює КО "Київзеленбуд". У 2020 році члени територіальної громади міста Києва подали клопотання про створення об'єкта зеленого господарства на цій території, а саме парку. У тому ж році Департаментом земельних ресурсів КМДА було підготовлено та подано до Київської міської ради проєкт рішення про надання КО "Київзеленбуд" дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки в їх постійне користування задля обслуговування та експлуатації території зелених насаджень. Згодом проєкт рішення було розглянуто та підтримано двома профільними комісіями Київради. Проте, через судові спори із апаратом Ради національної безпеки і оборони України проєкт рішення Київської міської ради було відкликано", – наголосили у Київській міській раді.

За таких умов, нереалізованим залишилось право представників територіальної громади міста Києва на створення зеленої зони загального користування.

"З метою захисту законних інтересів киян, раціонального використання і збереження зелених насаджень, а також задоволення екологічних та соціальних потреб мешканців столиці України – міста-героя Києва було розроблено новий проєкт рішення, який передбачає скасування змін до Генплану та переведення земельної ділянки по вулиці Щусєва з території багатоповерхової житлової забудови до території зелених насаджень загального користування", – додали у Київраді.

Прийняття цього рішення сприятиме підвищенню рівня озеленення столиці України та задоволенню рекреаційних потреб її мешканців.