Київрада розірвала договори оренди ділянок на схилах Дніпра

Київрада

Київська міська рада розірвала договори оренди земельних ділянок із приватним підприємством, яке планувало незаконно забудувати дві ділянки на схилах Дніпра, які входять до буферної зони Софійського собору та Києво-Печерської лаври, схваленої Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Такі рішення були підтримані на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання більшістю депутатів, передає СтройОбзор.

Ділянки розташовані на Володимирському узвозі, будинки № 4 та № 6.

Як зазначив депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець, у 2003 та 2004 роках місто передало ці ділянки в оренду забудовнику, який наразі намагається їх забудувати.

«Представники російського бізнесу хочуть забудувати буферну зону Софіївського собору та Києво-Печерської лаври. Допомагає їм у цьому виконавча служба, яка погрожує кримінальною відповідальністю за невидачу містобудівних умов та обмежень. Наше завдання за цих умов – зберегти пагорби від забудови. Тому ми невідкладно прийняли рішення про розірвання договорів оренди земельних ділянок між Київською міською радою та забудовником. Міська влада не допустить знищення історичних пам’яток архітектури на схилах Дніпра», – наголосив він.

СтройОбзор нагадує, на Володимирському узвозі вже почали розбирати історичні будинки для будівництва на цьому місці нового готельного комплексу.