Київрада скасувала рішення про розробку нового Генплану

Генплан Київ

У Києві скасували рішення про розробку нового Генплану-2025 та повертається до розробки змін до старого, затвердженого у 2002 році й наразі чинного.

У пояснювальній записці до проєкту рішення про зміни до чинного документу вказано, що, згідно з чинним законодавством, строк дії генерального плану населеного пункту не обмежується, передає СтройОбзор із посиланням на КВ. 

Також Київрада скасувала й рішення про розробку плану зонування території Києва. Вказано, що плани зонування окремих територій столиці можуть затверджуватись змінами в Генплан.

Розробка нового Генплану супроводжувала критикою з боку архітекторів, екологів, антизабудовних активістів тощо. Крім того, запущена ще за головування Леоніда Черновецького, вона розтягнулася на роки. Видання вважає, що розробка нового документу дозволяла посадовцям ігнорувати вимоги чинного Генплану, лобіюючи інтереси забудовників.

«Скориставшись тим, що скоро нібито з’явиться новий, сучасний і гарний Генплан Києва, в КМДА почали погоджувати будь-яку комерційну забудову там, де чинним Генпланом земля була заброньована під нові дорожні розв’язки, мости та тунелі, промислові та паркові зони тощо», - йдеться у повідомленні. 

Посилаючись на ще не затверджений проєкт Генплану, в КМДА почали масово видавати містобудівні умови та обмеження на проєктування комерційних забудов.

Ексзаступник начальника Департаменту містобудування КМДА Віктор Глеба зазначив, що з 2016 року Київгенплан видав забудовникам близько 3 тис. листів на підтвердження того, що наміри забудови відповідають майбутньому, хоч ще й не затвердженому Генплану.