Кількість об’єктів на дерусифікацію збільшилась – кияни активно надають пропозиції

киев

З метою завершення процесу дерусифікації у столиці перелік міських об'єктів, які необхідно перейменувати, збільшено до 467. Кияни активно надають свої пропозиції щодо нових назв для об'єктів міського підпорядкування.

Про це повідомляють у КМДА, передає СтройОбзор.

РОЗГЛЯДАЮТЬ ПРОПОЗИЦІЇ ВІД КОЖНОГО КИЯНИНА

«Ми бачимо кожну пропозицію, яка надходить від киян, тому було прийнято рішення змінити кількість об’єктів, які підпадають під процес перейменування до 467. Депутатський корпус Київської міської ради підтримує всі громадські ініціативи щодо перейменування міських об’єктів, які пов'язані з росією та білоруссю. Українська історія – це не про тоталітаризм та військову агресію. Ми вільний та мирний народ, який століттями бореться за право жити в незалежній державі. У час повномасштабного вторгнення росії кожен з нас усвідомлює цінність дерусифікації, оскільки тільки так ми зможемо захистити свою державу від агресивних «визволителів» та фальсифікації історичних подій», – зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

ТЕРМІНИ ПОДАЧІ ПРОПОЗИЦІЙ

Тож, пропозиції приймаються до до 1 травня року на електронну адресу: name@kmr.gov.ua. Кияни мають змогу написати, яку вулицю як назвати і обґрунтувати чому.

Після цього до 9 травня буде громадське обговорення в Київ Цифровий.

Вулиці, які перейменовуються можна подивитися за посиланням.

ЯК МОЖНА НАЗИВАТИ

ВІДОМІ ІМЕНА

Іменами людей, які внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність України, розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя, або здійснили героїчний вчинок.

ІСТОРИЧНІ ПОДІЇ

На честь подій, які відображають звершення та надбання в ім’я України, формують історичну свідомість, сприяють розвитку науки і мистецтва.

МІСТА-ГЕРОЇ

Містами-героями або іншими топонімами, які якось пов'язані з боротьбою за незалежність теж можна.

«При цьому бажано, щоб людина чи подія, на часть якої називаємо, була якось із вулицею чи районом пов'язана. Наприклад вулиця Генерала Шаповала - це вулиця, на якій героя вбили»,- зазначила у своєму дописі депутатка Київради Ксенія Семенова.

ВУЛИЦЯ БОРЩА 

Також київська громадськість у рамках великого перейменування пропонує одну зі столичних вулиць назвати на честь борщу з метою захисту національної страви від намагань росії привласнити українську страву.

За словами ініціатора перейменування вулиці, шеф-кухаря Євгена Клопотенка, вулиця Борщова може пролягати в історичній місцевості Борщагівка, оскільки ця територія етимологічно пов’язана з борщем. Одні з перших згадок про борщ датуються ще 1584 роком, у подорожніх записах німецького торговця Мартина Грюневеґа, саме в цій історичній місцевості Києва. Для перейменування громадські активісти обрали вулицю імені російського філософа часів російської імперії Петра Чаадаєва, яка розташована на Борщагівці.

«У Києві варто мати вулицю, яка б віддала належне невід’ємному елементу української культури та частині нашої національної спадщини. Борщ вже давно вийшов за межі «просто страви» – це символ української гостинності, предмет гордості та тяглості наших традицій. Нині, під час війни, борщ не лише єднає та зігріває українців в Україні та за кордоном, а й допомагає збирати кошти на підтримку нашої країни», – пояснив Євген Клопотенко.