КМДА зупинило роботи на фундаментах палацу Розумовського

Розумовського

Департамент охорони культурної спадщини КМДА видав припис на повну зупинку робіт на фундаментах гетьманського палацу 18 століття у Печерському районі столиці, за адресою: вул. Івана Мазепи, 3в.

Як зазначається у документі, об’єкт перебуває у межах Центрального історичного ареалу Києва та кількох інших міських зонах, забудова у яких регулюється законодавством України у сфері охорони культурної спадщини, передає СтройОбзор із посиланням на Хмарочос. 

Також у безпосередній близькості до будівництва розташований будинок, занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення.

Для проведення будівельних робіт на цій території необхідно отримувати дозвіл у Міністерства культури. Але у приписі повідомляється, що інформація щодо погодження мінкультом, науково-проєктна документація та дозвіл на проведення робіт на згаданому об’єкті – відсутні у Департаменті.

Тепер орган вимагає у забудовника надати відповідну документацію, яка б засвідчила, що будівельні роботи не впливають на прилеглий об’єкт культурної спадщини, та була б підкріплена висновком спеціалізованої установи в сфері будівництва.

СтройОбзор нагадує, що 17 березня на паркані будівництва на вул. Мазепи, 3в з’явилося два портрети останнього гетьмана України – Кирили Розумовського. Місцеві мещканці розмістили нагадування про те, що нині знаходиться за полотном будівельного паркану і що вже завтра – ми ризикуємо втратити