КП “Плесо” судиться стосовно Венеціанського і Труханового островів

Труханів острів

Наразі правоохоронці намагаються в судовому порядку скасувати угоду, відповідно до якої розроблялася землевпорядна документація по київським островам на Дніпрі.

Офіс Генерального прокурора вже більше року працює над тим, щоб у судовому порядку заборонити КП “Плесо” встановлювати прибережні захисні смуги на Венеціанському і Трухановому островах, передає СтройОбзор із посиланням на КВ. 

На переконання прокурорів, в цих рекреаційних зонах і без того апріорі “лімітована” будь-яка господарська діяльність, а тому оголошення там захисних смуг може створити хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на цих та інших островах Дніпра. Наразі Генпрокуратура має успіхи у цій справі – вона виграла вже дві інстанції, але КП “Плесо” ще може скористатися своїм правом на касаційне оскарження. Враховуючи відсутність затверджених Київрадою ДПТ островів, навіть найбільшого Труханового, наразі загроза їх забудови виглядає досить суттєво.

17 грудня 2021 року між КП "Плесо" і ТОВ "Гео-Макс" був укладений договір на розроблення проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг. Загальна вартість цієї послуги повинна була скласти 3,2 млн грн.  За ці кошти компанія "Гео-Макс" повинна була обстежити 5 об'єктів, скласти по ним топографічні плани, розробити і погодити проєктну документацію по землеустрою тощо. 

10 листопада 2022 року Офіс Генерального прокурора проінформував Київраду про можливі порушення законодавства у зв`язку з виконанням вищезгаданого договору, укладеного між КП “Плесо” і ТОВ “Гео-Макс”. 27 липня 2023 року Господарський суд Києва частково задовольнив вимоги правоохоронців. Фактично їм було відмовлено лише в одному – у тому, що ТОВ “Гео-Макс” має повернути КП “Плесо” отримані за договором кошти. 28 лютого 2024 року Північний апеляційний господарський суд відмовив КП “Плесо” в задоволенні його апеляційної скарги на вердикт суду першої інстанції, залишивши останній в силі.